Tu jesteś:

Jubileusz Galerii Sfera

Galeria Sfera, Bielsko Biała

6 grudnia Galeria Sfera w Bielsku-Białej obchodzi dziesięciolecia istnienia. W ciągu minionej dekady Galeria rosła i rozwijała się wraz z miastem i potrzebami jego mieszkańców.

Dziś Bielsko-Biała może poszczycić się jednym z najnowocześniejszych wielofunkcyjnych obiektów, prawdziwą śródmiejską przestrzenią publiczną ze sklepami, biurami, hotelem, miejscami rozrywki oraz częścią mieszkaniową, nie ustępującą w niczym najlepszym europejskim obiektom.

6 grudnia 2001 roku otwarto oficjalnie I część inwestycji – Galerię I – o powierzchni całkowitej 38.000 mkw na których mieściły się sklepy, biura, kino, fitness klub i dyskoteka z kręgielnią. W 2009 roku uruchomiono Galerię II, która poza dodatkową powierzchnią komercyjną zawiera także część hotelową oraz klub muzyczny z mini browarem. Całkowita powierzchnia obu obiektów wynosi 140.000 mkw. W listopadzie 2011 oddano do użytku atrakcyjną część mieszkalną złożoną z apartamentów z zielonymi tarasami tworzącymi zadrzewiony park na dachu Galerii. Przez 10 lat swojego istnienia Sfera konsekwentnie budowała pozycję lidera wśród bielskich galerii handlowych. Obecnie Galeria Sfera to prawdziwa śródmiejska przestrzeń publiczna łącząca w sobie wiele różnorodnych funkcji.

- Najlepszą miarą sukcesu Galerii są zadowoleni klienci  oraz najemcy, którzy przedłużają umowy najmu powierzchni. W Galerii SFERA Możemy się poszczycić około 90 proc. odsetkiem najemców przedłużających umowy 5 i 10 letnie. Kilku z nich planuje powiększenie lokali lub zmianę aranżacji sklepu. Obecne u nas sklepy multibrandowe decydują się na wprowadzenie do oferty kolejnych marek (np. Patrizia Pepe, Love Moschino, Bugatti). Nieustannie otrzymujemy zapytania o wolne powierzchnie i pozyskujemy nowych najemców, którzy jak na przykład Piotr i Paweł znacząco uatrakcyjniają tenant mix Galerii. – komentuje Janusz Gajerski, Członek Zarządu Galerii Sfera.

Galeria Sfera powstała w śródmieściu miasta, nad rzeką Białą, na terach pofabrycznych. Projekt zachował najbardziej wartościowe elementy architektury zespołów pofabrycznych przez co odzwierciedla tożsamość miejsca. W obiekt zostały wtórnie wbudowane elementy dawnej architektury – żeliwne kolumny oraz detale z dawnych elewacji budynków fabrycznych. Pozostawiono także fragmenty istniejącej zabudowy: mury elewacji domów fabrykantów i odtworzono mury elewacji hal fabrycznych wzdłuż rzeki Białej. W projekcie wnętrza Galerii wykorzystano kontynuację historycznie występujących materiałów – np. cegły i klinkieru, drewna. W brukowanej posadzce pasażu zostały odzwierciedlone zarysy trzech fabryk i zabudowy pofabrycznej jako świadków miejsca. Wewnętrzny pasaż swoim wystrojem nawiązuje do pełnionej funkcji –miejskiej ulicy handlowej. Bruk, fasady sklepów nawiązujące do fasad domów, uliczne latarnie oraz niebo widoczne przez świetlik oddają miejski charakter ulicy handlowej.

- Galeria Sfera projektowana była 12 lat temu, z wyjątkowym jak na owe czasy rozmachem oraz jak się okazało, dużą intuicją rynkową. Harmonijne połączenie wielu różnych funkcji – od handlowej, po mieszkaniową, idealne wkomponowanie architektury obiektu w istniejącą tkankę miejską oraz śródmiejska lokalizacja to główne czynniki, które zdecydowały o sukcesie Sfera. – komentuje arch. Ireneusz Hendel, Członek Zarządu Galerii Sfera.

 Od 6 do 31 grudnia w Galerii Sfera oglądać będzie można specjalnie przygotowaną wystawę zdjęć i wspomnień mieszkańców Bielska-Białej ilustrującą 10 lat obecności Sfery w życiu miasta.

Galeria Sfera, Bielsko Biała

Średnia ocena

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

Artykuły

Wydarzenia

Większy sklep Big Star w Focus Mall Piotrków Trybunalski

W poniedziałek 15 grudnia br. firma Big Star Limited, właściciel Big Star polskiej sieci sklepów z odzieżą,otworzył nowy powiększony sklep w Focus Mall Piotrków Trybunalski.

Wydarzenia

Finał konkursu w Centrum Handlowym Aura

W Mikołajki w olsztyńskim centrum handlowym Aura zakończyła się największa loteria w historii tego miasta – nagrodą główną był 56 metrowy apartament zlokalizowany w pobliżu zabytkowej starówki.

Wydarzenia

Ruszył sklep internetowy Sephora

Sklep internetowy Sephora dostępny pod adresem www.sephora.pl.

Moda damska

Solar

Pod marką Solar sprzedawane są autorskie kolekcje odzieży damskiej oraz akcesoriów odzieżowych (torebki, paski, czapki, kapelusze, chusty, szaliki, rękawiczki, okulary przeciwsłoneczne, parasolki oraz biżuteria). Kolekcje marki tworzone są z myślą o kobietach aktywnych zawodowo, młodych duchem, dbających o swój wygląd, ceniących elegancję z odrobiną ekstrawagancji.

Moda damska

Ochnik

Ochnik jest liderem na rynku polskim w projektowaniu i sprzedaży odzieży skórzanej.

Moda damska

Promod

Międzynarodowa sieć odzieżowa.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×