Tu jesteś:

Weekend poświęcony kulturze śląskiej w Agorze Bytom

Zbliża się druga edycja weekendu poświęconego kulturze śląskiej w Agorze Bytom. Tradycyjne przysmaki, lokalne kabarety i wykonawcy muzyczni oraz wielkie dyktando - to tylko niektóre atrakcje. Prawdziwe święto regionu już 19 i 20 maja.

Przez cały weekend w Agorze bydom śpiywać i bawić! W sobotę imprezę poprowadzi Inga Papkala, która występuje na scenach w całym kraju od 15 lat, współpracuje ze znanymi śląskimi satyrykami, a także ma na koncie udział w wielu popularnych programach telewizyjnych. Dla gości Agory będzie gotować Remigiusz Rączka. Masztalscy zapewnią solidną porcję charakterystycznego humoru o godz. 15.00. Z kolei o godz. 16.30 rozpocznie się koncert Teresy Werner. Artystka pochodzi z Nakła Śląskiego, w wieku szesnastu lat dostała się do Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk". Występowała na legendarnych scenach Carnegie Hall i Broadway'u. Teraz przyszedł czas na Agorę.

Niedziela stanie pod znakiem zmagań w wielkim śląskim dyktandzie prowadzonym przez legendę regionalnego humoru i piewcę lokalnej kultury, Mariana Makulę. Wystąpią także Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz zespół Ferajna Makuli w programie "Miłość niejedno ma imię". Na zakończenie imprezy wystąpi Mirek Jędrowski, a przysmaki regionalnej kuchni będzie serwował Remigiusz Rączka. Niedzielny event poprowadzi Dariusz Niebudek, jeden z najpopularniejszych śląskich autorów, kabareciarz i wokalista.

 

"Na Ślonsko Nuta" w Agorze Bytom już 19 i 20 maja (sobota i niedziela). Zaczynomy o godz. 13.00. Wstęp wolny.

Program:

Sobota:

13:00 - Rozpoczęcie imprezy

13:45 - Pierwsza Ślązaczka Roku

15:00 - Kabaret Masztalscy

16:30 - Teresa Werner koncert

Gotowanie Remigiusza Rączki 13:15-13:45, 14:30-15:00, 16:10-16:30

Prowadzenie: Inga Papkala

Niedziela:

13:00 - Rozpoczęcie imprezy

13:40 - Marian Makula śląskie dyktando, część I.

14:40 - Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy CKU Powstańców Śląskich 10

15:30 - Marian Makula śląskie dyktando, część II.

16:00 - Ferajna Makuli w programie "Miłość Nie Jedno Ma Imię"

17:20 - Mirek Jędrowski koncert

Gotowanie Remigiusza Rączki 13:15-13:40, 15:05-15:30, 17:00-17:20

Prowadzenie: Dariusz Niebudek

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

Artykuły

Wydarzenia

Większy sklep Big Star w Focus Mall Piotrków Trybunalski

W poniedziałek 15 grudnia br. firma Big Star Limited, właściciel Big Star polskiej sieci sklepów z odzieżą,otworzył nowy powiększony sklep w Focus Mall Piotrków Trybunalski.

Wydarzenia

Finał konkursu w Centrum Handlowym Aura

W Mikołajki w olsztyńskim centrum handlowym Aura zakończyła się największa loteria w historii tego miasta – nagrodą główną był 56 metrowy apartament zlokalizowany w pobliżu zabytkowej starówki.

Wydarzenia

Ruszył sklep internetowy Sephora

Sklep internetowy Sephora dostępny pod adresem www.sephora.pl.

Moda damska

Solar

Pod marką Solar sprzedawane są autorskie kolekcje odzieży damskiej oraz akcesoriów odzieżowych (torebki, paski, czapki, kapelusze, chusty, szaliki, rękawiczki, okulary przeciwsłoneczne, parasolki oraz biżuteria). Kolekcje marki tworzone są z myślą o kobietach aktywnych zawodowo, młodych duchem, dbających o swój wygląd, ceniących elegancję z odrobiną ekstrawagancji.

Moda damska

Ochnik

Ochnik jest liderem na rynku polskim w projektowaniu i sprzedaży odzieży skórzanej.

Moda damska

Promod

Międzynarodowa sieć odzieżowa.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×